برندسازی شخصی یا پرسنال برندینگ

برندسازی شخصی یا پرسنال برندینگ، ویژگی منحصر به فردی است که در ذهن مخاطب ایجاد کرده اید و دیگران شما را با آن به یاد می‌آورند. برند شخصی شما میراثی است که از خودتان به جا می‌گذارید. به علاوه، این فرایند به صورت ایجاد یک دارایی که به فرد خاصی تعلق دارد نیز تعریف می‌شود؛ که پیکر، پوشش، ظاهر فیزیکی و زمینه‌های دانش را در بر می‌گیرد. اما برندسازی شخصی، فقط به این موارد محدود نمی‌شود و منجر به یک احساس منحصربه‌فرد تشخُص، به یاد ماندنی و ایده‌آل در صاحب برند می‌شود. این اصطلاح اولین بار در یک مقاله در سال ۱۹۹۷ توسط تام پترز استفاده و مطرح شد.
نام تجاری شما در واقع همان چیزی است که شما را از جمع جدا می کند، و این دقیقا همان چیزی است که تضمین می کند که همیشه ارزشمند باشید؛ صرف نظر از این که رقبا سعی در کپی کردن ایده ها یا محصولات شما دارند و چه کارشکنی هایی ایجاد می کنند.
در شرایط رقابتی امروز ساخت برند شخصی به عنوان یک حرفه ای نو ظهور به همان اندازه ساختن یک مارک شرکت اهمیت دارد. برای برخی از صنایع ممکن است نام تجاری شخصی شما حتی از آن چه فکر می کنید مهم تر باشد. از این گذشته مصرف کنندگان مدرن می خواهند که داستانی را که در پس بنیان گذاران وجود دارد را بدانند. آن ها می توانند با شنیدن مبارزات، ناکامی ها و موفقیت های خود با افرادی که از آن ها خرید می کنند ارتباط بر قرار کنند.
اولین گام در زمینه داشتن یک پرسنال برندینگ قابل اتکا، شناخت خود، شخصیت خود و ظرفیت‌های وجودی خودتان و شیوه کنترل بعضی رفتارها و احساسات بازدارنده می باشد تا بتوانید بهترین توسعه برند شخصی را داشته باشید که من در این زمینه ها میتوانم در کنارتان باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *